Jak często powinnam pracować z półtorarocznym dzieckiem w domu? Dziecko ma bardzo duży niedosłuch, reaguje tylko na bardzo głośne pojedyncze dźwięki (np. trąbkę czy inne głośne instrumenty), czekamy na implantację.

Data publikacji: 10-01-2012

Praca z dzieckiem niedosłyszącym rozpoczyna się rano, gdy tylko budzi się, a kończy, gdy idzie spać. Rodzice nieustannie w trakcie zabaw, prac domowych, spacerów powinni stymulować dziecko. Zalecane przez logopedę zabawy (skupiania uwagi słuchowej, poszukiwania źródła dźwięku) powinny odbywać się kilka razy dziennie po 5-10 min.

Powróć do listy pytań
Dr n. med. Jarosław Sova
Zadaj pytanie logopedzie ! Jeśli masz jakieś pytanie wyślij je na adres (podany niżej). Odpowiemy w ciągu 24 godzin.

Izabela Borkowska – logopeda, pedagog specjalny, absolwentka logopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Podyplomowego studium diagnozy i terapii pedagogicznej. Pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym na terenie warszawskich  przedszkoli. Pracuje z dziećmi niedosłyszącymi, prowadzi terapię dyslalii, opóźnionego rozwoju mowy. 

Każdą wolną chwilę wykorzystuje na dobrą książkę, spotkanie z przyjaciółmi i  podróże – bliższe jak i dalsze. Lubi swoją pracę, w związku z tym chętnie rozwija się. Jest zwolenniczką pracy tradycyjnymi metodami w połączeniu z innowacyjnymi, które idą z duchem czasu. Szanuje odmienność każdego swojego podopiecznego.

logopedia - ćwiczenia logopedyczne - niedosłuch u dzieci - rehabilitacja słuchu i mowy KtoToMówi.pl © 2011
Korzystanie z witryny ktotomowi.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.Zaakceptuj i zamknij ten pasek