Moja córka jest na etapie nauki odgłosów. Mam kłopot z wytłumaczeniem jej, że nie tylko jej pluszowa krowa robi „mu”, ale też wszystkie inne krowy bez względu na to jak wyglądają. Mieszkamy w mieście i nie mamy niestety rodziny na wsi. Nie mam możliwości pokazania jej prawdziwego zwierzęcia.

Data publikacji: 10-01-2012

Warto wyposażyć się w kilka pomocy przez zestawianie i porównywanie, których, dziecko stopniowo uświadamia sobie, że owa nazwa nie wiąże się wyłącznie z pojedynczym desygnatem. Książeczki ze zwierzętami, własnoręcznie narysowane schematyczne rysunki, obrazki wycięte z prasy codziennej i produktów (bazując na przykładzie „krowa” – karton po mleku, opakowanie po czekoladzie, reklama w gazecie) mogą stanowić cenny materiał, na którym mogą Państwo pracować. Dużą wartość mają zdjęcia, które bezpośrednio odnoszą się do otaczającej rzeczywistości. Nie bez powodu na stronie znajdują się rozbudowany dział ZDJĘCIA, który umożliwia przybliżenie dziecku nieznanych nazw zwierząt, przedmiotów, zjawisk.

Powróć do listy pytań
Dr n. med. Jarosław Sova
Zadaj pytanie logopedzie ! Jeśli masz jakieś pytanie wyślij je na adres (podany niżej). Odpowiemy w ciągu 24 godzin.

Izabela Borkowska – logopeda, pedagog specjalny, absolwentka logopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Podyplomowego studium diagnozy i terapii pedagogicznej. Pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym na terenie warszawskich  przedszkoli. Pracuje z dziećmi niedosłyszącymi, prowadzi terapię dyslalii, opóźnionego rozwoju mowy. 

Każdą wolną chwilę wykorzystuje na dobrą książkę, spotkanie z przyjaciółmi i  podróże – bliższe jak i dalsze. Lubi swoją pracę, w związku z tym chętnie rozwija się. Jest zwolenniczką pracy tradycyjnymi metodami w połączeniu z innowacyjnymi, które idą z duchem czasu. Szanuje odmienność każdego swojego podopiecznego.

logopedia - ćwiczenia logopedyczne - niedosłuch u dzieci - rehabilitacja słuchu i mowy KtoToMówi.pl © 2011
Korzystanie z witryny ktotomowi.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.Zaakceptuj i zamknij ten pasek