Moje dwuletnie dziecko niedawno zostało zaaparatowane. Zaczyna reagować na głośne dźwięki. Jak często powinny odbywać się spotkania z logopedą? Córeczka bardzo niechętnie w tych spotkaniach uczestniczy, szybko się nudzi, płacze.

Data publikacji: 10-01-2012

Córka szybko zniechęca się, ponieważ nie potrafi skupić uwagi słuchowej. Zasłyszane dźwięki nie mają dla niej jeszcze znaczenia. Początkowo to właśnie skupienie uwagi jest głównym celem terapii. Należy uzbroić się w cierpliwość i sumiennie stymulować córkę. Udział w systematycznej terapii z czasem zacznie przynosić efekty. Dobrze byłoby, gdyby zajęcia z logopedą odbywały się systematycznie dwa razy w tygodniu. Przeciążenie zbyt dużą ilością spotkań nie jest wskazane. Lepiej wykorzystać wskazówki specjalisty do codziennej pracy w domu niż spotykać się z nim codziennie i nie pracować samodzielnie z dzieckiem.

Powróć do listy pytań
Dr n. med. Jarosław Sova
Zadaj pytanie logopedzie ! Jeśli masz jakieś pytanie wyślij je na adres (podany niżej). Odpowiemy w ciągu 24 godzin.

Izabela Borkowska – logopeda, pedagog specjalny, absolwentka logopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Podyplomowego studium diagnozy i terapii pedagogicznej. Pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym na terenie warszawskich  przedszkoli. Pracuje z dziećmi niedosłyszącymi, prowadzi terapię dyslalii, opóźnionego rozwoju mowy. 

Każdą wolną chwilę wykorzystuje na dobrą książkę, spotkanie z przyjaciółmi i  podróże – bliższe jak i dalsze. Lubi swoją pracę, w związku z tym chętnie rozwija się. Jest zwolenniczką pracy tradycyjnymi metodami w połączeniu z innowacyjnymi, które idą z duchem czasu. Szanuje odmienność każdego swojego podopiecznego.

logopedia - ćwiczenia logopedyczne - niedosłuch u dzieci - rehabilitacja słuchu i mowy KtoToMówi.pl © 2011
Korzystanie z witryny ktotomowi.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.Zaakceptuj i zamknij ten pasek